Fotel z masażem w poczekalni, czyli jak wykorzystać urządzenie, aby umilić czekanie w kolejce

Klient spóźnił się na spotkanie i przez to terminy spotkań kolejnych interesantów przesunęły się o kwadrans? Przedłużyła się konferencja i wiesz, że spóźnisz się na umówione spotkanie? A może zwyczajnie potrzebujesz chwili spokoju, aby zanotować ważne wnioski przez co klient musi zaczekać? Jak wyjść z takich sytuacji z twarzą? Zrób wszystko, aby umilić oczekiwanie.

 

Spraw, aby czekanie stało się przyjemnością

Nikt nie lubi czekać. Przesiadywanie w poczekalni zwykle kojarzy się z niemiłymi sytuacjami, takimi jak stanie w kolejce w ośrodku zdrowia czy oczekiwanie na egzamin. Po kilkunastu minutach klient jest zniecierpliwiony i zły, a po kilkudziesięciu potrafi zwyczajnie wyjść. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że takie zdarzenia nie wpływają pozytywnie na wizerunek firmy. Dlatego tak ważne jest to, aby umilić interesantowi czas. Jak to zrobić?

Przede wszystkim należy zadbać o miłą atmosferę – odpowiednie światło, muzykę, wygodne miejsce do siedzenia. Dobrym pomysłem jest także ustawienie na stoliku lekkich przekąsek – orzeszków i suszonych owoców, a także wody i ekspresu do kawy. Ponadto nie można pozwolić klientom się nudzić.

 

Zapewnij interesantom nieco rozrywki

Prasa i telewizory w poczekalniach to już standard. Jeśli jednak szczególnie zależy Ci na Twoich klientach, zadbaj o to, aby oczekiwanie uczynić przyjemnością. Doskonałym sposobem do tego może być ustawienie w poczekalni foteli masujących. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze pozwala interesantom przyjemnie spędzić czas. Po drugie, masaż w fotelu odpręża i odstresowuje, pozytywnie nastawiając do nadchodzącego spotkania, dzięki czemu przebiegnie ono pomyślniej.

 

Zadbaj o wizerunek firmy

Poczekalnia to pierwsze miejsce, na które natrafiają klienci trafiający do Twojej firmy. Dlatego szczególnie należy zadbać o jej wygląd i wyposażanie, mając na względzie kształtowanie pozytywnego wizerunku. Zadbaj o prestiżowy charakter tego miejsca. Dobrym pomysłem na podniesienie standardu staną się obrazy, skórzany wypoczynek czy fotel z funkcją masażu. Urządzając wnętrze warto także zasięgnąć porady architekta.