Jak dbać o fotel masujący?

Dobry fotel do masażu to inwestycja na lata, przez które można cieszyć się jego bezawaryjnym użytkowaniem. Jednak aby zachować jego piękny wygląd i wszystkie funkcjonalności, należy o niego odpowiednio dbać. Najważniejsza jest troska o pokrywającą go syntetyczną skórę.

 

Wyjątkowe właściwości pokrycia fotela masującego

Każdy fotel masujący pokryty jest specjalnie dostosowaną do potrzeb urządzenia syntetyczną skórą. Materiał nie tylko efektownie wygląda i jest miły w dotyku, ale dodatkowo nie wchłania potu. Jego bardzo ważną właściwością jest także to, że jest bardzo elastyczny. Dzięki temu nie rozciąga się i nie kruszy, mimo że podczas masażu silnie oddziałują na niego rolki mechanizmów fotela.

 

Jak dbać o obicie?

Podczas masażu leczniczego na ciało oddziałuje nie tylko dotyk, ale także i ciepło. Dlatego zdarza się, że podczas zabiegu pocimy się, a pot osiada na obiciu urządzenia. Jeśli na syntetycznej skórze pojawi się go zbyt wiele, może ona miejscami stwardnieć przez co będzie bardziej narażona na przetarcia i pęknięcia. Na wysokości karku i pleców mogą pojawić się tłuste plamy. Z tego powodu o tapicerkę fotela z funkcją masażu należy regularnie dbać. Jak to zrobić? Troska o tapicerkę jest prosta. Wystarczy systematycznie przecierać fotel wilgotną szmatką.

 

Jak czyścić skórę syntetyczną?

Zdarza się, że podczas użytkowania fotela na jego obiciu pojawią się plamy. To naturalne, że nie jesteśmy w stanie przeciwdziałać wszystkim zabrudzeniom. Na szczęście pokrycie urządzenia czyści się bardzo łatwo. Wystarczy do tego wilgotna szmatka z niewielką ilością płynu do naczyń. W przypadku poważniejszych zabrudzeń zalecane jest wykorzystanie specjalnego środka przeznaczonego do czyszczenia skóry syntetycznej.

Usuwając zabrudzania z pokrycia fotela masującego, należy jedynie pamiętać, że nie wolno szorować jego obicia żadnymi ostrymi przedmiotami ani szorstkimi gąbkami. Mogą one zadrapać lub przetrzeć jego powierzchnię. Nie należy także stosować środków nieprzeznaczonych do konserwacji skóry syntetycznej, ponieważ może to spowodować przebarwienia, a nawet trwale uszkodzić materiał.