Masaż pośladków – czy oprócz walorów relaksacyjnych ma także aspekty zdrowotne?

Prowadzisz siedzący tryb życia? Osiem godzin dziennie spędzanych na pracy przy biurku obciąża dolny odcinek kręgosłupa, powodując bóle pleców i pośladków. Masaż w fotelu ze specjalną głowicą, skupiającą się na okolicach lędźwi, to nie tylko doskonały relaks – to także wiele korzyści zdrowotnych.

Zadbaj o lędźwie

Specjaliści od BHP zalecają „aktywne siedzenie” przy biurku, czyli łączenie pracy z ćwiczeniami, polegającymi na spinaniu różnych partii mięśni i częstym zmienianiu pozycji. Jednak nawet mimo stosowania tych zaleceń trudno jest utrzymać organizm w dobrej kondycji. Wielogodzinne siedzenie może być powodem nie tylko krótkotrwałych bólów, ale także powstawania zwyrodnień.

Sytuacji nie poprawia stres, którego doświadczamy w pracy. Jego skutkami są złe samopoczucie i bóle napięciowe. Dodatkowo siedzenie w biurze negatywnie oddziałuje także na stan skóry, przez co staje się ona mniej napięta, a na pośladkach i udach pojawia się pomarańczowa skórka.

 

Czas na zdrowy relaks

Co robisz, aby się zrelaksować? Odpoczywasz na sofie przed telewizorem, wychodzisz do restauracji na kolację, a może spotykasz się na kawie z przyjaciółmi? Siedzimy nie tylko w pracy, ale także w trakcie relaksu. Dlatego szczególnie powinniśmy zadbać o to, aby w czasie spędzanym poza biurem zadbać o lędźwie. Doskonałym wsparciem dla obolałych pleców i pośladków będzie zabieg w fotelu z funkcją masażu. Na rynku dostępne są nawet specjalne urządzenia z głowicą L-Shape, przeznaczoną do masażu dolnego odcinka pleców i pośladków. Masaż relaksuje, odpręża mięśnie i ułatwia zasypianie.

 

Fotel masujący wspomaga troskę o Twój organizm

Masaż okolic lędźwiowych przeciwdziała także powstającym w tych okolicach kontuzjom i zwyrodnieniom – rozluźniając je i rozgrzewając. Dodatkowo masaż w fotelu wpływa pozytywnie na kondycję skóry. Nie tylko delikatnie rozbija grudki zgromadzonego pod skórą tłuszczu, ale także przyspiesza krążenie krwi i limfy, wspomagając szybsze wydalanie produktów przemiany materii z organizmu. Dzięki temu masaż w fotelu do masażu delikatnie rzeźbi sylwetkę.